ANA SAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ+ EĞİTİMLERİMİZ+ İLETİŞİM
Mobil Sağlık Hizmeti
6331 sayılı iş kanunu doğrultusunda işverenlerin; iş sağlığı ve güvenliği konusundaki sorumlulukları arttırılmıştır. İşyeri koşullarının iyileştirilmesi, işyerlerinin daha güvenli hale getirilmesi ve çalışanların sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için getirilen yükümlülükler arasında işyeri sahiplerinin çalışanlarının sağlık kontrollerini yaptırma gereksinimleri de yer alır.

İşyerleri, çalışanlarının sağlık muayenelerini düzenli olarak yaptırmak için İş Sağlık Müdürlüklerinin yetkilendirdiği OSGB’lere başvurması gerekir. OSGB firmaları mobil sağlık araçları ile işyerlerine özel gezici sağlık hizmetleri sunmaktadır. Çalışanların sağlık durumlarının periyodik kontrol süreçlerinin sağlanması için özel olarak dizayn edilen özel donanımlı mobil sağlık araçları OSGB firmalarının hizmet vermelerini kolaylaştırmaktadır.

Çalışanların işe girişlerinde, iş değişikliği yapmaları halinde, sağlık raporu sürelerinin dolum zamanlarında ve bu koşullara ek olarak hiçbir sorun olmadığı zamanlarda sağlık taramasından geçmeleri gerekir. Mobil sağlık hizmeti alan firmalar kendi belirledikleri gün ve zaman dilimlerinde yasal yükümlülüklerini yerine getirme fırsatı yakalarlar. Böylece işgücü kayıpları minimum seviyeye iner ve iş verimliliklerinde azalmalar meydana gelmez.

SERTİFİKA

ODES Katılım Sertifikası

İLGİLİ ALANLAR

#Mobil Sağlık #Mobil #Uzmanlık

Mobil Sağlık Hizmetleri Ne Sıklıkla Alınmaktadır?

Çalışanların sağlık muayenelerinin ne sıklıkla yapılması gerektiği firmanın faaliyetlerinin dahil olduğu tehlike sınıfları doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Mobil sağlık hizmeti sıklığı 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda net bir şekilde belirtilmiştir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında;

  • Az tehlikeli sınıflardaki işyerlerinde sağlık kontrolleri her 5 yılda bir;
  • Tehlikeli sınıflardaki işyerlerindeki sağlık kontrolleri her 3 yılda bir;
  • Çok tehlikeli sınıflarda yer alan işyerlerindeki sağlık kontrolleri ise yılda 1 kere tekrarlanmalıdır.

İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORU

İşe yeni başlayacak işçiler için yapılması gereken Portör muayenesi, İşitme testi, Tam kan sayımı, Hepatit testleri, Akciğer grafisi, Karaciğer fonksiyon testleri, Böbrek fonksiyon testleri vb. testleri kurumumuz aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçiler için Akciğer Filmi, İşitme Testi, EKG (Elektrokardiyografi), Solunum Fonksiyon testi ve Kan testleri yapılır.

Bu testler İş yeri hekimi tarafından değerlendirilip özlük dosya halinde tek tek dosyalanıp takdim edilir. İşçilerden istenen bu tür testler, diğer sağlık kuruluşlarındaki yüksek maliyetleri nedeni ile işçiler tarafından yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra işverenleri ise zaman ve maddi olarak zorlamaktadır. Hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında sıra ve yüksek ücret nedeniyle aksamalar meydana gelmekte, bu da işçilerin sağlık verilerinin oluşturulmasında ve takibinde sorunlar oluşturmaktadır. Bu sebepten kurumumuz aracılığıyla bu tarz sorunlar yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

ODES Danışmanlık müşterilerimizin personellerine, meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlar da yaptırmaları gereken tıbbi tahlil ve tetkikleri kendi çalıştıkları yerde yapmalarına olanak sağlayan mobilize edilmiş bir sağlık hizmeti de sunmaktadır. Mobil Sağlık hizmeti veren firmalar arasında bulunan ODES Danışmanlık sizlere Mobil Sağlık Hizmeti fiyatları hakkında bilgi verebilir. Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

En Çok Alınan Eğitimlerimiz