ANA SAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ+ EĞİTİMLERİMİZ+ İLETİŞİM
Yüksekte Çalışma Eğitimi
Yüksekte Çalışma Eğitimi, yüksekte yapılan çalışmalarda ki tehlikeleri, yüksekte çalışma sistemleri ve yüksekte çalışma ekipmanlarını içermektedir. yüksekte çalışma ile ilgili İş kazalarının önlenebilmesi için bu tehlikelerden kaynaklı oluşabilecek risklere karşı alınması gereken önlemleri ve güvenli çalışma yöntemlerini çalışana aktarmak amacıyla hazırlanmıştır.

Seviye farkı bulunan ve düşme sonucu yaralanma ihtimalinin bulunduğu her alan da yapılan çalışmalara yüksekte çalışma olarak kabul edilmektedir. İş yerlerinde ciddi yaralanmaların ve can kayıplarının bir çoğu, yüksekten düşme veya cisimlerin yüksekten çalışanın üzerine düşmesi sonucu ile oluşmaktadır.

Yüksekte çalışma eğitimlerimizde; çalışma alanındaki iş ekipmanları doğru kullanmak, iş için kullanılacak bu ekipmanların bakım ve onarımlarının nasıl ve ne şekilde yapılacağını öğrenmek, yaşam hattı standartlarındaki bilgi birikimi ve tecrübelerimizi çalışana aktarmak, çalışma yapılan alanlarda tehlikeli ve tehlike oluşturabilecek her türlü duruma karşı çalışanları bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

SERTİFİKA

ODES Katılım Sertifikası

İLGİLİ ALANLAR

#Yüksekte Çalışma #Eğitim

 

Yüksekte Çalışma belgesi, Yapı İşlerinde İş Güvenliği ve İş Sağlığı hükümlerine göre seviye farkı bulunan ve düşme sonucu yaralanma ihtimalinin dahi oluşabileceği her türlü alanda yapılan tüm çalışmaları kapsar. Bu yapılan işler yüksekte çalışma olarak kabul edilmektedir, yani yükseklikten bağımsız bir şekilde ve yaralanma ihtimalinin var olduğu her seviye her kot farkı yükseklik olarak tanımlanmaktadır.

Yüksekte çalışma eğitimlerinin amacı, her türlü çalışma yapılan alanda çalışma esnasında iş ekipmanlarının doğru kullanımı, bu ekipmanların bakımı ve periyodik kontrolünü sağlamanın yanı sıra mevcut tehlikeli durumlara ve risklere karşı farkındalık bilinci oluşturmayı hedeflemektedir. Yüksekte montaj yapılması, yüksekte de-montaj çalışması, yüksekte bakım-onarım faaliyetleri ve temizlik işleri, inşaat işleri yapacak işçilerin bu eğitimi alması hem yasal bir zorunluluk olduğu gibi hem de can güvenliği için çok önemlidir. Katılımcıları, yüksekte yapılan çalışmalarda sağlık durumlarını koruyarak güvenli bir şekilde çalışmalarını tamamlamaları için gerekli olan asgari yüksekte güvenli çalışma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmaları amaçlanmaktadır.
Bu doğrultuda, uzman ve konularında deneyimli ODES DANIŞMANLIK eğitmenleri tarafından, ilgili Yönetmelik hükümlerine uygun ve firmanıza özel olarak, aşağıdaki konu başlıklarını içeren eğitim programı hazırlanmakta ve çalışanlar teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

 • Yükseklik ile ilgili tanımlar, yüksekte çalışmanın kuralları
 • Düşmeye neden olan faktörler
 • Düşmenin nedenleri ve süresi
 • Yüksekte çalışmada oluşabilecek riskler
 • Yüksekte çalışmada risklerden korunma yöntemleri
 • Toplu koruma yöntemleri ve kişisel koruma yöntemleri
 • Tehlikeli ve güvensiz durumlar, alınması gereken önlemler
 • Ankrajlar, merdivenler, korkuluklar, kalıp sistemleri, iskeleler
 • Sağlık ve güvenlik işaretleri
 • Yüksekte çalışmada kullanılacak teknik malzeme ve kişisel koruyucular
 • Uygulama

ODES Danışmanlık olarak 7 gün 24 saat yüksekte çalışma eğitimi verebileceğimizi ve vardiyalı çalışmalarınızda sizlere sağlayabileceğimizi hatırlatmak isteriz. Fiyat Teklifi için bizleri arıyabilirsiniz.

En Çok Alınan Eğitimlerimiz