ANA SAYFA KURUMSAL HİZMETLERİMİZ+ EĞİTİMLERİMİZ+ İLETİŞİM
İlk Yardım Eğitimi

Sertifikali İlkyardımcı Bulundurma Zorunluluğu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uyarınca tehlike sınıfı ve çalışan sayısı farketmeksizin her işyerlerinde sertifikalı ilk yardımcı personel bulundurma (personellerinizin bir veya daha fazlasının sertifikalı ilk yardım eğitimi kursuna gitmesi ve sağlık bakanlığının açtığı sertifikalı ilk yardım sınavında başaralı olması) zorunluluğu bulunmaktadır.

İlk Yardım Yönetmeliğine göre;


(1) İş sağlığı ve güvenliği kapsamında;

a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,
b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

bulundurması zorunludur.

SERTİFİKA

ODES Katılım Sertifikası

İLGİLİ ALANLAR

#İlk Yardım Eğitimi #İlk Yardım #Eğitim

İlkyardim Eğitimi Neden Gereklidir ?

İşyerinde acil bir durum olduğunda (yangın, deprem, zehirlenme, vs.) sağlık ekiplerinin olay yerine intikal edene kadar geçen sürede yaralılara ilk müdahaleyi yapacak bir kişi olması için işyerinde çalışanlar arasından bir veya daha fazla kişiye eğitim gereklidir.

İlkyardim Eğitiminde Neler Öğretilir ?

Sertifikalı ilk yardım eğitiminde aslında herkesin bilmesi gereken, suni solunum ve kanamaya müdahale gibi en temel ilk yardım bilgileri verilir. Daha önce de söylediğimiz gibi profesyönel sağlık ekipleri olay yerine ulaşana kadar geçen zamanı en verimli şekilde kullanmak için sertifikalı ilk yardımcılar kazazedeleri sağlık ekipleri için hazırlar.

İşyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına bağlı olarak belirli sayıda çalışanına ilkyardım eğitimi aldırması gerekmektedir. ODES Danışmanlık değişen yönetmelikleri takip ederek işyerlerinizi her daim güncel bir şekilde danışmanlığınızı yapmaktadır. İlkyardım eğitimi için ODES Danışmanlıktan teklif alabilirsiniz.

En Çok Alınan Eğitimlerimiz